Proscenic V10 robotporszívó: 3000pa, LDS navigáció „verhetetlen áron”!
Proscenic P12 akkus porszívója meggyőzött, hogy az automata robotporszívók hatalmas választékából adjak esélyt a márkának. Olyat kerestem ami rendelkezik jó szívóerővel, LDS navigációval és jól árazott az átlagos pénztárcához képest. Így választottam a Proscenic Floobot V10 robotporszívót tesztalanynak.
Röviden: ezen az áron remek választás, voltak vicces pillanatok, de ezeket a 4x ekkora árkategóriában is tapasztaltam. Lássuk a részleteket!
Közvetlen a Geekbuying oldalán: https://barnab.hu/geekbuying/proscenicv10
145EUR / 57.000HUF kupon kóddal megjelenéskor(ezt a fizetés oldalon lehet megadni majd): NNNPSNCV10RV
Mi van a dobozban?
Jó látni, hogy az alap felszereltségből nincs kispórolva semmi. Ide tartozik a
- Proscenic Floobot V10 robotporszívó
- töltőállomás és adapter
- Használati útmutató
- Felmosáshoz adapter
- Tartalék felmosó
- Porszívóhoz csere filter
- Tartalék kefe
- Tisztító kefe
- Távirányító
Amit itt még meg tudok említeni, hogy a töltő állomás alján gondoskodtak kábel csatornáról és a távirányító remek ötlet volt időközönként picit játéknak használni 🙂
Beüzemelés és Smart Life app
Beüzemelni egyszerű, töltő állomást helyezzük el egy 220-as dugalj közelében, helyezzük áram alá amit egy zöld LED fog jelezni a tetején, mondván üzemképes.
A robotporszívónknak a két oldalán a fehér védő füleket távolítsuk el és a megfelelő oldallal helyezzük a töltőállomásra. Ekkorát még nem ugrottam egy eszköznél sem, olyan hangerővel kiabál ránk a töltést visszajelző szöveg…
Mikor már nem pulzálnak a visszajelzők húzzuk le a töltőről a Proscenic V10 robotporszívónkat és tartsuk nyomva a bekapcsolás és házikó gombokat 5 másodpercig a hálózati csatlakoztatás lehetőségéhez.
Nem, nem kell a saját appja, használhatjuk a már megszokott Smart Life appot amiben minden Tuya rendszerű eszközünk van és itt indíthatjuk az eszköz hozzáadását.
Funkciók, mit tud a Floobot V10
PathPro™ Laser-Assistált Navigáció: A megszokott kiálló torony helyett a készülék elején találhatóak a LiDAR és társ érzékelői. Ennek van előnye és hátránya is. Alacsonyabb helyeken is kényelmesen elférünk, egészen pontosan 7.4cm magas a készülék, cserébe nem 360, hanem 180 fokos látószöggel érzékeli környezetét a robotporszívónk. Teszt alatt semmi különbséget nem okozott.
Szenzor hegyek: Elméletileg mindent is kéne tudni, de elmondom mit tapasztaltam. Érzékelte a szőnyeget és magasabb fokozatra kapcsolt és nem akart lezuhanni sehonnan. Ezt a megszokott asztalon próbálom ki 4 oldali zuhanási lehetőséggel.
Amivel fel van szerelve:
– Ultrahangos kárpit-
– Perem-
– Padló és ütközés-
érzékelő a már fent említett LiDAR navigációs megoldás mellett.
Sajnos ő is meg akarta enni a földön hagyott vékonyka kábeleket és csak akkor állt le mikor már egy igazi szabaduló művésznek kellett volna segítenie. Cserébe a vastagabb kábeleket nem tudta feltekerni ami bíztató.
Ami nekem még fontos, hogyan bírkózik meg a kegyetlen burkolat váltással. Esetemben van egy befejezetlen váltás ami 1-2cm között váltakozik és nem kíméli a robotporszívókat. Örömmel jelentem, hogy a Proscenic V10 fennakadás esetén, újra gondolta és más szögben megoldotta a továbbhaladást!
Felmosás esetén rezgéses felmosást alkalmaz és nem csak végigtörli a padlónkat. Papíron 3000 rezgést végez percenként amit nem tudok megszámolni, de az eredmény jobb mint a klasszikus csak törölgetős robotporszívók esetében.
App kontrol és beállítások
Mint már korábban említettem, nem kell a Proscenic appja, mert a Smart Life vagy Tuya app tökéletesen működik esetünkben. Első alkalommal egy firmware frissítés fogadott amihez ragaszkodni fog, hogy a Proscenic robotporszívó a töltőállomáson legyen.
Javaslat: irány a beállítások és a hangerőt le kell venni hamar! Kegyetlen hangosak a jelzései, de legalább a ház végében is meg lehet hallani, ha ez a cél.
A felső sorban választott 4 négyzet készülékünk beállításainak ikonja itt elérhetőek a:
- Térképek kezelése, képes több térképet megjegyezni
- Időzítés beállítása
- Eseménynaplózás
- „Ne zavarj” beállítások
- Távirányítás mobilunk segítségével
- Nyelv és hangerő, sajnos Magyar nincs a listán
- Hol a robot – hangjelzést indít
- Ledek fényének be- vagy kikapcsolása
- Mértékegység
- Alkatrész állapot jelentés. Ez ugyan buta, de jelez idő elteltével mit kéne ellenőrizni.
A főképernyő lehetőségei kielégítőek. Kapunk egy feltérképezett környezetet, szívóerő állítás, mód választást, indítás/leállítást és hazahívást. Ha bármely módot választjuk, kapunk megfelelő jelzést ami arra vonatkozik, pl a felmosó adaptert helyezzük a helyére és töltsük fel a tartaját kezdés előtt.
Integrációk és automatizálás
Külső rendszerek közül az Amazon Alexa és Google Home elérhető összekötésre így tudjuk hangvezérléssel is indítani a Proscenic V10 robotporszívónkat.
Mivel Tuya rendszer része, így a Home Assistant is elérhető, bár nagyon szegényes funkciókkal.
Szerencsére a mobil appban elérhető minden funkció ami kellhet, így egyéb Tuya szenzorokkal egész jól be tudjuk állítani. Pl ajtónyitás érzékelővel a bejárati ajtón, megadhatjuk neki, hogy reggeli munkába menet idején, ha nem nyitottuk ki az ajtót X ideig (gondolván már munkába értünk addigra) akkor indítsa el a porszívást. De akár jelenlét érzékelővel is tudunk hasonlót, a lényeg, hogy akkor fog menni amikor nekünk szükséges.
Akku idő
Nem kell ezen aggódjunk, egy 3200mAh-s akkumulátor gondoskodik az üzemidőről így átlagos helyzetben 1,5-2 óra üzemidő hozható ki egy töltésből. Persze, normál esetben ezt sosem fogjuk megtapasztalni, de a fél órás 55nm felporszívózása 60% körül fogyasztott minden alkalommal maximumra állított szívóerővel.
Árazás és kedvezmény
Úgy gondolom az eddigi tesztek alapján, hogy ár/érték arányban egy remek választás a Proscenic V10 robotporszívója. A teszt közben 159EUR volt az ára Geekbuying oldalán, de elhelyezek egy linket és az aktuális kedvezményes kupon kódot amivel mégjobb árat érhetünk el:
Közvetlen link: