Reolink Home Hub és Argus PT Ultra teszt és bemutató
A Reolink régóta az otthoni és kisvállalkozási biztonságtechnikai megoldások egyik legnépszerűbb gyártója. A Reolink Home Hub és a Reolink Argus PT Ultra termékkombinációjuk tökéletes választás azok számára, akik valódi vezeték nélküli, 4K, PTZ és könnyen bővíthető kamerarendszert keresnek. Nézzük, mit tud ez a páros, miért jó választás és hogyan illeszthető be egy okosotthon rendszerbe.

*Ezt a cikket a Reolink szponzorálta, ezer köszönet érte, ettől függetlenül a véleményem az enyém.
* Közvetlen link a termék oldalára: https://barnab.hu/reolink/hhptultrakit
Reolink Home Hub kombók
Mielőtt belemennénk a részletekbe fontosnak gondoltam kiemelni, hogy több kombináció lehetséges. Nincs bezártság érzet, mert maguk a felajánlott kombók is bővíthetőek a Home Hub képességeinek köszönhetően.
Az általam választott teszt kit egy ideális első szett szinte minden otthon vagy vállalkozás számára minőség és funkció lista szempontjából, de lássuk miért.

Mi van a NAGY dobozban?
Első nyitásra feltűnik az öt dobozt tartalmazó csomag. Kettő kamera, kettő napelem panel és a Home Hub, illetve egy mellékelt 64Gb kapacitású memóriakártya.

Kamera dobozában találunk:
- használati útmutatót, megfelelési nyilatkozatot és fúrási segédletet
- Fali tartó konzol
- Bárhova IS öves tartót, ez nagyon jó kiegészítő
- egy wifi antennát
- USB kábelt és csavar/tiplis kis csomagot
- Argus PT Ultra kamerát

Home Hub dobozában:
- használati útmutatót, megfelelési nyilatkozatot
- fali DC töltőt
- lapos LAN kábelt
- reset tűt
- Home Hub készüléket

És végül a napelemes dobozban
- használati útmutatót, megfelelési nyilatkozatot és fúrási segédletet
- Fali tartó konzol
- Bárhova IS öves tartót, ez továbbra is nagyon jó kiegészítő
- Vízálló csatlakozó
- napelem 4m USB kábellel ellátva

Haladjunk akkor sorban a részletekkel és telepítéssel!
Reolink Home Hub áttekintés
A Home Hub egy apró torony kialakítású eszköz, fehér színben, szinte bárhol elhelyezhető. Ő felelős a kamerákkal való Wifi kommunikációért, helyi adattárolásért és könnyű kezelhetőségért.
Külsőre, elején található egy visszajelző fény készülékünk státuszáról, hátulján áramellátás, LAN csatlakozás helyi hálózatunkhoz (WAN), hangszóró beépítve és 2db microSD kártyafoglalat.



Ő a mi okos központunk amihez több különböző eszközt is hozzáadhatunk Reolink kínálatából, egy modern NVR amit elérünk telefonunkról. Könnyű és kezdőbarát a telepítése és használata, de ezt ki is próbáljuk együtt!
Technikailag
- Helyi smart NVR, internettől függetlenül is rögzít
- Maximum 8 kamera csatlakoztatása (Wifi, PoE és kapucsengő is lehet a kompatibilitási lista alapján)
- 2*512GB MicroSD kártya fogadására képes
- Wifi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (Wifi6)
- 2.4 / 5 Ghz
- Testreszabható Wifi beállítások
- 10/100 WAN port
- AES-128 titkosítási lehetőség
Kameránkról
- MicroSD vagy Home hub tárhely lehetősége
- 1/2.7″ CMOS szenzor
- 3840 x 2160 (8Mpixel) 15 fps melletti képminőség
- 355′ és 140′ -os horizontális és vertikális mozgathatóság
- PIR érzékenysége max 10 méter, horizontálisan 120′ térben
- IR led és éjjellátás max 10 méterig
- Beépített mozgásérzékelés megkülönböztetés ember, állat, jármű és egyéb között
- IP 64 védettség, -10 és +55 fok közötti környezetben
- microSD kártya 128GB -ig
Telepítsük a Reolink Home Hub-ot
Ez a rész talán a legkönnyebb. A kapott memória kártyát dugjuk be az 1-es memória foglaltba a Hub hátoldalán, csatlakoztassuk a LAN kábelt eszközünk és az internet routerünk közé majd csatlakoztassuk a kapott DC töltőt is.
Eszközünk azonnal elindul és pár gondolattal később már indíthatjuk is a Reolink mobil applikációt. Itt azon kellemes meglepetés érhet, hogy azonos hálózat esetén már vár minket a Home Hub telepítésre….nem kell keresgélni semmit.



Haladjunk sorba a képernyőkön és adjunk meg egy jelszót is. Ahogy kész vagyunk a telepítéssel máris elérhetőek a különböző beállításaink.
Telepítsük az Argus PT Ultra kameránkat
Az appban jobb felső plusz ikonra kattintva scanneljük be a kamera kódját. Ezt a készülék alján találjuk.
Kameránk hátoldalán billentsük át a bekapcsolt állapotra a kapcsolót és folytassuk az appban ahogy 100 nyelven elkezdi mondani az üdvölő szöveget.
Kérni fogja, hogy önállóan vagy Home Hubhoz csatlakoztatva szeretnénk használni, itt az utóbbit válasszuk és erősítsük meg. Azonos LAN hálózatra kattintva, majd tovább lehetőséggel folytatva, válasszuk ki melyik Wifi lehetőséget szeretnénk használni.




Ez generálni fog egy QR kódot amit a kameránkkal beolvastathatunk. Hallani fogunk egy BIP jelzést és megint pár gondolattal később megjelenik a mobil appban a folytatás lehetősége. Adjunk neki egy nevet, frissítsük a firmware-t, ha elérhető friss és már indulhatunk is telepíteni fizikailag is.
Kameránk elhelyezése
Több lehetőségünk is van, használhatjuk a távtartó konzolt a kapott tipli/csavart felhasználva, vagy ha nem akarunk sokat rombolni akkor a kis méretű kör konzolt is felfúrhatjuk akár egy fa felületre, vagy fel is kötözhetjük egy nehezebb környezetben.

Töltsük fel előre kameránkat vagy a napelem konzolt felhelyezve csatlakoztassuk kameránkhoz és hagyjuk a természetre a töltés részét. Itt a kábelünk 4m, ez elég kell legyen a legtöbb elhelyezési lehetőségre.
Lássuk milyen opciókkal van ellátva eszközparkunk.
Home Hub opciók
Beállítások menüben van lehetőségünk a Wifi beállításokat módosítani, hangok alatt az értesítés és sziréna hangerejét módosítani, státusz LED be/ kikapcsolása, Push üzenet küldése hiba esetén, Email értesítés és FTP beállításokat megadni, memória kártyánkat kezelni.
Nyelv választása nem lehetséges jelen pillanatban…

Scene módok között be tudjuk állítani a riasztási lehetőségeket. Lehet ez kikapcsolva, otthoni állapot ahol csak felvételek készülnek vagy távolléti és a beállított értesítéseket megkapjuk, esetleg riasztást indítunk.
Ezek mellett van lehetőség sajátos variációkat is összerakni. Illetve a fő képernyőn 1-1 kattintással az egész zsettet az adott állapotba helyezni. Ez nehézkes lenne egyesével 6 kamera esetén…

Event history-ban lehetőségünk van szűrni és visszanézni mindent amit felvettek kameráink. Illetve egy apró elrejtett ikonban (jobb fent) kapunk statisztikákat is!!!



File encryption menü a titkosításhoz és a kamerák listája.
Fontos kiemelni, hogy offline is üzemel a Home Hub, avagy ha olyan helyen vagyunk ahol az internet nem elérhető a rendszer akkor is üzemel és telefonunkról csatlakozva a Hub wifi-jére tudjuk használni a megszokott módon a különböző opciókat. Remek ha tanyán, erdős környezetben vagy esetleg lakókocsis megoldásunk lenne.
Kamera opciók
Kameránkra kattintva első egy friss live view ami felett elérhető a sziréna, spot lámpa több kamera nézet és beállítások ikonok.
Alatta a hang vagy némítás, fotó vagy videó felvétele, minőség szintje és teljes képernyős nézet.
Alsó sorban indíthatunk hangátvitelt, ha beszélni szeretnénk valakivel, vagy éppen kis kedvencünkkel, PTZ irányítási lehetőségek és visszajátszás érhető el.
PTZ lehetőségeink között van a négy irányú mozgatás, monitor point ahova visszatérhet automatikusan és preset pozíciók amikkel egy gombnyomásra odanavigálható kameránk.





Playback: Ez az a menü ahol elérhetőek a felvételeink. Le tudjuk szűrni dátumra és válthatunk megjelenés és tárhely médium között.

Kameránk beállítási lehetőségei
Itt elég mélyen el lehetne merülni, de megpróbálom összefoglalni.
- Wifi ahol beállíthatjuk a használatban lévő Wifi kapcsolatunkat
- Akku töltöttségünk és ennek statisztikái
- Display ahol mindent beállíthatunk a megjelenítendő képpel kapcsolatban illetve ha kellene maszkolás azt is itt tudjuk létrehozni
- Light a státusz, infra és spotlámpa beállításokhoz
- PIR és detektálási opciók a szenzorunk érzékenységéhez illetve a típus finomhangolásához ember, állat és bármi más között
- Értesítési lehetőségek tárháza, sziréna lehetőségek
- Time lapse opció ha a panoráma vagy környezet engedi az ilyen lehetőség kiaknázását
Minőségtesztek
Jöjjön hát a sok tech részlet után a palacsinta próbája, mit tudnak a kamerák minőségre.
Elsőnek nappali felvétel és távolság teszt.
Mit láthatod 3-6-9 méterre is remek a képminőség. A feltartott szigetelő lap direkt a rossz kontraszt miatt választottam, de még így is remekül olvasható.




További részletekért érdemes a videót megtekinteni és a minőségteszt részhez navigálni a felvételekért.
Wifi ereje
Ez elég szubjektív terület. Jelen tesztem során a nappaliban lett elhelyezve a Reolink Home Hub és az első kamerát egy 38cm téglafal választja el, tökéletes jelerősséggel. A második kamera az udvar felé van, ahova 3 db szerkezeti tartó fal van avagy 30cm minimum illetve majd 20 méter távolság.
Itt már Balanced minőségre állítva jó sebességet kapok, de a legmagasabb minőséget nehezen tudom lekövetni a live view ablakban. Minden rendben zajlik, csak 4-5mp késésben van a visszajelzés számomra élő videó formájában. Itt fontos megjegyeznem, hogy ahogy a Home Hub csak egy 10cm-el jobb pozicióba került máris minden lag mentes lett.
Fontos továbbá azt is megemlíteni, hogy ez a kamera típus önálló egységként is tud üzemelni Home Hub-tól függetlenül. Emiatt a wifi jelerősség lehet jobb is hálózatunk függvényében és a készülék saját SD kártyára tud menteni továbbra is. Ha egy távoli Wifi kamera kellene a kert túlsó végébe…
Home Assistant és kapcsolatok
Ezen a fronton jól jártunk, mert Home Assistanthoz a Home Hub csatlakoztatható és ezen keresztül kameráink is. Erre van azonnal elérhető integráció is.
FTP / RTSP csatlakozással pedig akár egy NAS is használható másodlagos rögzítésre.


Negatívumok
Ez elég nehéz, mert egy komplett rendszerként, minden apróságot beállíthatóan hagyva, kiegészítővel felszerelve nehéz kifogásolni bármit. Az egyetlen amit szívesen látnék talán a mozgás követési funkció, de ez nem róható fel negatívumkénk, inkább kívánságlistás.
Összegzés
A Reolink Home Hub és Argus PT Ultra kit ár / érték arányban nagyon jó ajánlat. A videó megjelenésekor pedig még tavaszi akciózásban is elérhető így érdemes kihasználni, ha megtetszett neked is!